Mercedes-Benz Orijinal Yağları

125 yıllık tecrübemizi yağlarımıza aktardık
Aracınızı üreten uzmanlar tarafından, bizim tarafımızdan geliştirilmiştir.

Mercedes-Benz’in dilinden en iyi Mercedes-Benz anlar. Bu sebeple; yenilikçi anlayışları, uzmanlıkları ve uzun yılların deneyimi ile araçlarımızı tasarlayan bilim adamlarımız ve mühendislerimiz, araçlarımızın mükemmel performansını korumak için MB Orijinal Yağları’nı geliştirdi.

Bir araçta yağın en önemli görevi mekanik sürtünmenin azaltılmasıdır: Motorun hareketli ve sabit parçaları arasında, içinde büyük bir hız farkının bulunduğu bir yağ filmi oluşur. Burada parçalara önemli sürtünme ve basma kuvvetleri etki eder.
Ek olarak, özellikle silindir kafasındaki yanma dolayısıyla yüksek sıcaklıklar meydana gelir. Özel olarak geliştirilmiş bileşenleri ve katkıları ile Mercedes-Benz araçlarının üst düzey kalitesine uygun olarak geliştirilen yağlarımız, bu tip mekanik ve ısıl zorlanmalara en iyi şekilde karşı koyar, aracınıza yüksek verim ve güç sağlar.

MB Orijinal Yağları, ısıl zorlanmaya maruz kalan parçaların soğutulması veya korozyondan korunması gibi çok sayıda görevi de güvenilir şekilde yerine getirir. Böylece aracınızdaki aşınmaları minimuma indirerek uzun ömür ve yüksek performans sunar.

11 Her durumda güvenlik
-30 dereceden +260 dereceye kadar %100 güvenilir.

Aşırı soğuklar yağın önce koyulaşmasına, daha sonra da katılaşmasına sebep olur. Dolayısıyla, aracınızda kullandığınız yağın marş işleminden hemen sonra motora ulaşarak, onu koruyabilmesi için düşük sıcaklıklarda da akışkanlık ve yağlama özelliklerini muhafaza etmesi gerekir.

Sıcaklığın çok yüksek olduğu havalarda ise yük altındaki motorun belirli noktalarında sıcaklık, 260°C ve daha yüksek değerlere ulaşır. 
Bu sıcaklıkta güvenli yağlama yapılabilmesi için yağda buharlaşma kaybı olmamalı ve metal parçaların birbirine temasının önlenmesi için yağ filmi yırtılmamalıdır.

Mercedes-Benz Orijinal Yağları, her mevsimde en zor koşullarda bile arızasız bir çalışma ve olabilecek en iyi performansı sağlar. Böylece aracınızı her zaman güvenilir şekilde çalıştırabilir ve hedefinize rahatça ulaşabilirsiniz.