Mercedes-Benz

Güvenlik

Burası eviniz kadar güvenlidir.
Mercedes-Benz servisi.

Güvenliği yaşayın

Fren

Kısa fren mesafesi için yüksek fren gücü.
Mercedes-Benz orijinal frenler.

 
Mercedes-Benz olarak hedefimiz, araç kullanmanızı daha güvenli hale getirmektir. Bu nedenle sadece 0'dan 100'e hızla ulaşan araçlar değil, aynı zamanda 100'den 0'a hızla inen araçlar üretiyoruz. Bunun için frenlerimizi sürekli olarak geliştiriyor ve onları kapsamlı testlerden geçiriyoruz.
Mercedes-Benz orijinal frenlerle, fren balatalarından fren disklerine ve fren hidroliğinden ABS, BAS, ESP® vb. gibi güvenlik sistemlerine kadar tüm bileşenlerin mükemmel şekilde birbirine uyumlu olduğundan emin olabilirsiniz. Bu uyum fren mesafesinin kısa olmasını sağlar ve yinelenen frenlemelerde frenleme gücünün azalmasını önler.

Işık ve Görüş

Gerektiğinde en net görüş.
Mercedes-Benz orijinal cam sileceği.

 
Yağmur, dolu, kar; Mercedes-Benz orijinal cam silecekleri ile sorun değil. Tüm silecek sistemine en iyi şekilde uyarlanmıştır ve yüksek hızlarda ve uzun süreli kullanımda bile iz bırakmadan net bir görüş sağlar. Ayrıca özel geliştirilmiş bir kauçuk karışımı silecekleri çok sessiz ve ekonomik hale getirir. Sileceklerin ucundaki kapakların üstündeki Mercedes-Benz yıldızı, parçaların Mercedes-Benz orijinal parça olduğunu belirtir ve yüksek kalitenin altını çizer.
Cam sileceklerini ne zaman değiştirmeniz gerektiğini entegre bakım göstergesine bakarak kolayca öğrenebilirsiniz. Gösterge siyahtan sarıya döndüğünde cam sileceklerini değiştirmenin zamanı gelmiştir. Entegre açılma emniyetine sahip patentli Mercedes-Benz pratik kilit ile değişim işlemi saniyeler içerisinde ve kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Böylece gerektiğinde net bir görüşe sahip olacağınızdan her zaman emin olabilirsiniz. 
Ve sadece görmek değil, görülmek de önemli olduğundan farlarınızdaki Mercedes-Benz orijinal ampuller daha fazla emniyet sağlar.

Yürüyen Aksam

Her ne olursa olsun güvenli ve bağımsız.
Mercedes-Benz orijinal yürüyen aksam.

 
Şehir içinde dur kalklı trafik, dağlardaki kara yollarında virajlı sürüş veya otobanda açık yol şartları; Mercedes'inizi hangi yollarda kullandığınızı bilmiyoruz ancak yürüyen aksamın sizi gideceğiniz yere güvenle götürmesi gerektiğini biliyoruz.
Bu nedenle Mercedes-Benz orijinal yürüyen aksam yüksek yüklerde bile iyi bir manevra tutumu sergileyecek ve güvenli bir yol tutuşu sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu sadece sürüş konforunu arttırmakla kalmaz, aynı zamanda güvenliği de arttırır. Bunu sağlamak için seri üretim veya yedek parça üretimi arasında…

Motor

Motorunuzu daha uzun süre sağlıklı tutun.
Mercedes-Benz orijinal motor yağı ve orijinal yağ filtresi.

 
Motor, Mercedes-Benz'inizin kalbidir. Motorun size uzun bir araç yaşamı boyunca eşlik edebilmesi için, bujiden motor hava filtresine, yakıt ve yağ filtresinden antifrize ve V kayışlarına kadar tüm bileşenler en iyi şekilde birbirine uyumlu hale getirilmiştir. Motor üretenler, motorların nasıl sağlıklı tutulması gerektiğini bilir: Mercedes-Benz orijinal motor yağı ve Mercedes-Benz orijinal yağ filtresi ile.Yakıt tüketimini düşürür ve çevreyi korur. Mercedes-Benz orijinal motor yağı, bizzat motoru yapan uzmanlar tarafından Mercedes-Benz motorları için özel olarak geliştirilmiştir: yani bizim tarafımızdan. Bu, motorunuza güven de verir.

Filtre

Alerji problemlerine son.
Mercedes-Benz orijinal iç mekan filtresi.

 
Alerjisi olanlar derin bir nefes alabilir. Mercedes-Benz, binek araç modelleri Avrupa Alerji Araştırmaları Vakfının (ECARF) kalite sertifikasına sahip tek otomobil üreticisidir.
Mercedes'iniz, alerji dostu kalması için patentli ve aynı şekilde ECARF sertifikalı Mercedes-Benz orijinal iç mekan filtresine sahiptir. Bu filtre polen, toz ve kurum partiküllerine karşı güvenilir şekilde koruma sağlar ve en ince toz partiküllerini bile filtre eder. Bu sayede alerji sorunlarına fırsat verilmez; sadece filtrenin düzenli olarak değiştirilmesini sağlamalısınız. Filtredeki kılavuz miller mükemmel uyumluluk ve klima kutusunda kusursuz yalıtım sağlıyor.
Alerjisi olmayanlar da Mercedes-Benz orijinal iç mekan filtresi ile daha güvenli bir sürüş yapar: Temiz hava sayesinde konsantrasyon daha uzun süre muhafaza edilir ve yorgunluğa bağlı kaza riski azalır.